Olej rybny

Olej rybny norsan:

Olej rybny NORSAN jest w 100% naturalnym olejem z ryb pochodzącym z natury. Połowy ryb są starannie dobierane zgodnie z następującymi podstawowymi kryteriami:

 • Zrównoważony obszar połowowy
 • Możliwość szybkiej ekstrakcji i oczyszczania oleju rybnego
 • Szczególnie korzystne parametry analityczne, takie jak wartość TOTOX, metale ciężkie i PCB.

Nasz zespół łączy ponad 30-letnie doświadczenie w branży, które wykorzystujemy do wytwarzania najlepszych produktów. Jako punkt wyjścia wybieramy połowy ryb i dostawców, których uważamy za solidnych i gwarantujących wysoki poziom przejrzystości w sposobie pracy.

Olej rybny NORSAN jest naszym zdaniem, najlepszym olejem omega-3 do celów terapeutycznych i nie tylko. Powodem jest szczególnie dobra jakość oleju:

 • Wysoka zawartość kwasów tłuszczowych omega-3 (do 35%)
 • Z których szczególnie wysoki odsetek omega-3 EPA, w stosunku co najmniej 2:1 w porównaniu do omega-3 DHA

Nasze wysokie standardy jakości i właściwości oleju nie zawsze pozwalają na połów ryb w Norwegii, dlatego też inne wody mogą być uważane za zapewniające wysoki standard naszego oleju rybnego NORSAN. Zazwyczaj używamy małych ryb atlantyckich, takich jak śledzie, sardele i sardynki.

  Naturalny olej rybny z dziko żyjących ryb

  Ważne jest, aby do organizmu dodawać substancje naturalne, a nie substancje modyfikowane przez człowieka. W firmie NORSAN jesteśmy przekonani, że natura pomyślała o czymś w kategoriach kompozycji i dlatego może być lepiej wykorzystana przez ciało. Dlatego olej rybny NORSAN jest produkowany naturalnie i nie jest wyżej skoncentrowany w omega-3 poprzez procesy chemiczne. W stanie naturalnym olej rybny zawiera już wysoki udział cennych kwasów tłuszczowych omega-3 w ilości do 35%.

  Naturalny olej rybny, taki jak olej rybny NORSAN, zawiera szerokie spektrum do 50 różnych kwasów tłuszczowych. W skoncentrowanym produkcie z oleju rybiego ten naturalny skład ulega zniszczeniu i zamiast tego otrzymuje się skoncentrowane ilości wybranych kwasów tłuszczowych. Wciąż mało wiadomo, jak zachowuje się (przetworzony) skoncentrowany olej po spożyciu go w organizmie. Aby osiągnąć podobne dobre efekty jak w przypadku spożywania ryb tłustych, zaleca się stosowanie naturalnych, niezagęszczonych produktów.

  Ekstracja i czyszczenie

  Surowy olej jest otrzymywany poprzez delikatne podgrzewanie i tłoczenie ryb. Niestety, wykorzystanie ciepła jest na tym etapie nieuniknione. Niemniej jednak zwraca się uwagę, aby proces ten stosować szczególnie delikatnie w odniesieniu do kwasów tłuszczowych.

  Beztlenowe środowisko przetwarzania oleju rybnego NORSAN jest gwarantowane, dzięki czemu nasz olej jest optymalnie chroniony przed utlenianiem. Utlenianie powoduje nieprzyjemny zapach ryb i upośledza ich smak.  Wartość TOTOX – wartość utleniania lub również wartość „świeżości” oleju (im niższa, tym świeższa) – mieści się w niskim zakresie 13, co potwierdza wysoką świeżość oleju.

  Ponieważ środowisko morskie jest niestety coraz bardziej zanieczyszczone metalami ciężkimi i chemikaliami, jego mieszkańcy również pochłaniają te zanieczyszczenia poprzez swoją dietę. Z tego powodu konieczne jest dokładne oczyszczenie surowego oleju rybnego i usunięcie potencjalnych zanieczyszczeń..

  W tym celu korzystamy z nowoczesnego zakładu w Norwegii, który w unikalny sposób zapewnia filtrację i oczyszczanie oleju z metali ciężkich, zanieczyszczeń i PCB przy jednoczesnym zachowaniu jakości oleju rybiego. Specjalny proces rafinacji polega na efektywnym i unikalnym, 3-krotnym czyszczeniu podczas pierwszych 3 etapów procesu.

  Podczas gdy standardowe procesy przemysłowe polegają jedynie na grubym czyszczeniu w dwóch etapach, my również przeprowadzamy specjalną mikrodestylację, w której pozostałe zanieczyszczenia są dokładnie odfiltrowywane.

  Zrównoważenie

  Nasza filozofia stanowi tutaj podstawę. Doceniamy to, że wolno nam zbierać te wysokiej jakości surowce z morza. W tej roli jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności wobec natury. Z tego powodu zrównoważony rozwój i ochrona zasobów rybnych stanowią dla nas najwyższy priorytet przy wyborze miejsc połowu. Pracujemy według ścisłych zasad etycznych i formalnych.

  Olej rybny NORSAN posiada certyfikat Friend of the Sea i jest otrzymywany z ryb, które pochodzą z wód certyfikowanych jako zrównoważone przez FOS. Więcej.

  Dlaczego niezbędny jest wysoki udział EPA?

  Kwasy tłuszczowe omega-3 EPA odgrywają centralną rolę w kontrolowaniu procesów zapalnych w organizmie.

  • Kwasy tłuszczowe omega-3 EPA są punktem wyjścia dla przeciwzapalnego hormonu prostaglandyny typu 3 (PGE3). Jako eikozanoidy, hormon ten jest antagonistą hormonu zapalnego prostaglandyna typu 2 (PGE2), z czego kwas tłuszczowy omega-6 (kwas arachidonowy) jest materiałem wyjściowym. W ten sposób EPA spowalnia zapalne działanie PGE2 z kwasu arachidonowego. Na marginesie, aspiryna atakuje również objawy PGE2.
  • EPA można przekształcić na DHA. Ten kwas tłuszczowy ma również działanie przeciwzapalne.
  • Wysoki udział omega-3 EPA w organizmie spowalnia zdolność konwersji kwasów tłuszczowych omega-6 (omega-3 i omega-6 dzielą zdolność konwersji w organizmie). Ten pośredni efekt hamuje w ten sposób powstawanie kwasu arachidonowego omega-6 w organizmie.

  Stosunek EPA do DHA w Omega-3 Total wynosi około 2:1. Okazał się on skuteczny w równoważeniu nierównowagi omega-6/3 w organizmie (na podstawie ponad 3000 indywidualnych analiz kwasów tłuszczowych w Niemczech).

  JAKI WPŁYW MAJĄ KWASY EPA I DHA NA NASZE ZDROWIE?

  EPA i DHA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca

   Serce jest najważniejszym organem w organizmie człowieka. Czynnikami wpływającymi na zdrowie serca są właściwości przepływu krwi i procesy metaboliczne komórek. Odpowiednia podaż kwasów tłuszczowych omega-3 wskazuje, że na te czynniki można pozytywnie wpływać.

  EPA i DHA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca. Według EFSA: Pozytywny efekt występuje przy dziennym spożyciu co najmniej 250 mg EPA i DHA.

  DHA pomaga utrzymać jakość widzenia

  Komórki ludzkiego oka zawierają szczególnie dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3. Wiele badań wykazało, że suplementacja kwasami tłuszczowymi omega-3 ma pozytywny wpływ na wzrok.

  DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia. Według EFSA: Pozytywny efekt występuje przy dziennym spożyciu co najmniej 250 mg DHA.

  DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowej funkcji mózgu

  Mózg składa się z dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Najnowsze badania wykazują wyraźny związek pomiędzy spożyciem kwasów tłuszczowych omega-3 a poprawą funkcjonowania mózgu.

  DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego funkcjonowania mózgu. Według EFSA: Pozytywny efekt występuje przy dziennym spożyciu co najmniej 250 mg DHA.

  Spożycie DHA przez matkę przyczynia się do prawidłowego rozwoju oczu i mózgu u płodu i niemowlęcia karmionego piersią.

  Spożycie DHA przez matkę przyczynia się do prawidłowego rozwoju oczu i mózgu u płodu i niemowlęcia karmionego piersią. Według EFSA: Korzystne działanie występuje w przypadku dziennego spożycia co najmniej 200 mg DHA, oprócz zalecanego dziennego spożycia kwasów tłuszczowych omega-3 dla dorosłych (tj. co najmniej 250 mg DHA i EPA).

  Przyjmowanie DHA przyczynia się do prawidłowego rozwoju wzroku u niemowląt do 12 miesiąca życia

  Przyjmowanie DHA przez niemowlę (preparat do dalszego żywienia niemowląt) przyczynia się do prawidłowego rozwoju wzroku u niemowląt do 12 miesiąca życia. Według EFSA: Pozytywny efekt występuje przy dziennym spożyciu co najmniej 100 mg DHA, poprzez formułę kontynuacji.

  WYSOKIEJ JAKOŚCI SUPLEMENTY NORSAN Z KWASAMI OMEGA-3!

  1. Wysokie dawkowanie terapeutyczne – 2.000 mg
  omega-3 (DHA + EPA) w dziennej dawce

  2.Płynna formuła dla lepszego wchłaniania i neutralny
  smak dla przyjemnego łączenia z jedzeniem

  3.Produkty naturalne,
  czyli nieskoncentrowane

  4.Oleje z dziko złowionych ryb atlantyckich,
  oczyszczone z PCB i metali cieżkich

  5.100% roślinne oleje wegańskie
  z mikroalg Schizochytrium sp.

  6.Tłoczona na zimno oliwa z oliwek
  jako naturalny przeciwutleniacz

  7.Produkcja przyjazna środowisku potwierdzona
  certyfikatami: IFOS i Friend Of The Sea