Certyfikaty - NORSAN
MenuMenu

Certyfikacja NORSAN

… w zgodzie z naturą

Certyfikat Friend of the Sea (FOS)

Olej rybny i olej z dorsza NORSAN posiada certyfikat Friend of the Sea (FOS).  Są one produkowane z ryb, które pochodzą z wód certyfikowanych przez FOS jako zrównoważone. Dzięki certyfikacji FOS nasz wkład w ochronę środowiska, a przede wszystkim mórz i oceanów, jest potwierdzony przez obiektywną i uznaną międzynarodowo jednostkę kontrolną.

Friend Of The Sea jest uznaną na całym świecie organizacją non-profit zajmującą się ochroną środowiska morskiego na całym świecie. FOS prowadzi zaawansowane projekty certyfikacyjne, które weryfikują zrównoważony rozwój rybołówstwa i produktów z oleju rybnego omega-3.

NORSAN zapewnia spełnienie następujących kryteriów:

  • Nasze produkty nie pochodzą z zasobów rybnych, które są przełowione
  • Zapobieganie praktykom połowowym, które polegają na przyłowach zagrożonych gatunków
  • Ograniczenie praktyk połowowych, które mają wpływ na ekosystem
  • Możliwie najbardziej energooszczędne procesy produkcyjne
  • Praktyki korporacyjne obejmują wysokie standardy odpowiedzialności społecznej

Certyfikat IFOS

Certyfikacja IFOS (International Fish Oil Standards Program) jest niezależnym programem kontroli i certyfikacji olejów rybnych. IFOS jest światowym punktem odniesienia, jeśli chodzi o czystość, wydajność i świeżość. 

Suplementy diety omega-3 są oceniane według 5 kryteriów. Nasze oleje rybne NORSAN doskonale spełniają wszystkie te kryteria. Z tego powodu IFOS przyznał każdemu z naszych olejów rybnych i kapsułek najwyższą ocenę.

Certyfikaty laboratoryjne

Oleje NORSAN Omega-3 są regularnie sprawdzane przez niezależne laboratoria. Poniżej znajdziesz analizy surowców, substancji pomocniczych i metali ciężkich.