kwasy tłuszczowe omega-3

… wyjaśnione w zrozumiały sposób

Kwasy tłuszczowe omega-3 są ważne dla naszego zdrowia. Życie człowieka jest niemożliwe bez kwasów tłuszczowych omega-3. Ale nie wszystkie kwasy omega-3 są sobie równe…

Wpływ kwasów omega-3 na nasze zdrowie

Kwasy tłuszczowe omega-3 wchodzą w skład wielonienasyconych kwasów tłuszczowych. W przeciwieństwie do nasyconych kwasów tłuszczowych organizm nie jest w stanie sam ich wytworzyć. Musimy je zapewnić sobie z dietą. Ponieważ kwasy tłuszczowe omega-3 są niezbędne dla naszego organizmu, nazywane są niezbędnymi kwasami tłuszczowymi.

Prozdrowotne właściwości morskich kwasów tłuszczowych omega-3 EPA i DHA są znane od dawna.

Kwasy omega-3 ciąży

Kwasy omega-3 w ciąży są zalecane, zwłaszcza ze względu na ich pozytywny wpływ na rozwój mózgu dziecka. W ostatnich latach pojawia się coraz więcej publikacji naukowych, które również uzasadniają i wzmacniają wiedzę na ten temat. Jednocześnie badania dostarczyły zupełnie nowych odkryć, które pokazują dalsze zalety przyjmowania kwasów omega-3 w ciąży. W rezultacie zalecenie odpowiedniego spożycia kwasów omega-3 podczas ciąży stało się koniecznością.

Kwasy omega-3 dla dzieci: naturalna suplementacja wspierająca rozwój dziecka

Kwasy omega-3 dla dzieci

Nawet najwięksi poszukiwacze przygód przeszli przez żłobek, przedszkole, szkołę, mieli swoje hobby i codzienne życie. Wszystkie te etapy muszą zostać przetworzone w małych umysłach naszych dzieci. Wszystkie te nowe rzeczy wymagają czasu do nauki, a przede wszystkim koncentracji i energii. Mózg to organ, który potrzebuje najwięcej energii w naszym ciele. Mózg dziecka może także mieć ograniczenia, granice, wyczerpanie, czego rezultatem są problemy z przyswajaniem wiedzy, koncentracją i wydajnością. Dlatego tak ważne jest zachowanie równowagi między hobby, szkołą, zabawą, czasem wolnym i okresami odpoczynku.

Kwasy omega-3 dla seniora: naturalna suplementacja w każdym wieku

Kwasy omega-3 dla seniora

Nasz organizm potrzebuje kwasów tłuszczowych omega-3 oraz kwasów tłuszczowych omega-6. Chociaż oba kwasy tłuszczowe są bardzo podobne pod względem struktury chemicznej, działają one w sposób odwrotny. Podczas gdy kwasy tłuszczowe omega-3 redukują procesy zapalne w organizmie, kwasy omega-6 wspierają rozwój stanów zapalnych. Dlatego też nasz organizm potrzebuje równowagi pomiędzy kwasami tłuszczowymi omega-3 i omega-6.

Jeśli ci dwaj przeciwnicy nie są obecni w wyważonej ilości w naszym organizmie, wtedy może rozwinąć się cichy stan zapalny, który sprzyja niektórym chorobom. Stosunek poniżej 3:1 (omega-6 do omega-3) może być uważany za neutralny pod względem stanu zapalnego.

Najnowsze artykuły z magazunu omega-3

Przejrzyj artykuły na naszym blogu, aby znaleźć istotne i interesujące informacje na temat kwasów tłuszczowych omega-3. Jeśli brakuje Ci informacji na określony temat, napisz do nas e-mail.