Olej z alg morskich - NORSAN
MenuMenu

olej z alg norsan

Roślinne źródło omega-3: 100% wegańskie

Mikroalga Schizochytrium sp.

Olej wegański NORSAN jest produkowany z alg Schizochytrium sp.. Jest to mikroalga, która tworzy ważne morskie kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA. Nasz zespół łączy ponad 30-letnie doświadczenie w branży, a przede wszystkim wiedza na temat prawidłowego bilansu kwasów tłuszczowych w organizmie. Wykorzystujemy tę wiedzę i doświadczenie, aby dobierać najlepsze surowce do naszych produktów. Olej z alg wybraliśmy w oparciu o następujące podstawowe kryteria:

  Niska wartość TOTOX

  Olej z alg ma bardzo niskie wartości utlenienia. Utlenianie powoduje nieprzyjemny zapach i niekorzystnie wpływa na smak. Wartość utlenienia (wartość TOTOX) może być postrzegana jako wartość „świeżości”; im niższa wartość, tym świeższy olej. Wartości TOTOX naszego oleju z alg wahają się od 3 do 5, co świadczy o tym, że jest bardzo świeży.

  norsan omega 3 vegan natural
  norsan omega 3 vegan natural

  Roślinny olej z alg – 100% wegański

  Olej z alg morskich NORSAN jest w 100% olejem roślinnym i dlatego nadaje się również dla osób, które nie jedzą produktów pochodzenia zwierzęcego. (olej z alg jest produkowany całkowicie oddzielnie od oleju rybnego.) Wszystkim osobom, które chcą stosować dietę wegańską, NORSAN oferuje możliwość zaopatrzenia się w ważne, morskie kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA z bazy roślinnej, a nie odzwierzęcej.

  Ekstrakcja

  Alga jest hodowana w sztucznej wodzie morskiej, a następnie fermentowana w środowisku wodnym. Surowy olej jest ekstrahowany za pomocą wirówki. Proces ten stosuje się szczególnie delikatnie w przypadku kwasów tłuszczowych. Olej z alg NORSAN jest produkowany w beztlenowym środowisku przetwarzania, dzięki czemu jest optymalnie chroniony przed utlenianiem. Utlenianie powoduje nieprzyjemny zapach i niekorzystnie wpływa na smak. Wartość utlenienia (wartość TOTOX) – zwana również wartością „świeżości” (im niższa, tym świeższa) – mieści się w niskim zakresie 4 i tym samym ilustruje wysoką świeżość oleju z alg. Dzięki uprawie alg olej z alg ma również bardzo niską zawartość zanieczyszczeń. Zastosowaliśmy nowoczesny system, który w unikalny sposób filtruje olej.

  Zrównoważony rozwój

  Przywiązujemy dużą wagę do zrównoważonego rozwoju i starannego traktowania naszego środowiska. Hodując algi chronimy zasoby morza, a zasoby ryb i kryla pozostają nienaruszone. Trzeba wiedzieć, że w naturalnym środowisku mikroalgi są również podstawowym pokarmem dla ryb i kryla.

  Ponadto bardzo ważne jest dla nas wsparcie organizacji non-profit, które zajmują się ochroną morza. Dlatego nieustannie poszukujemy nowych projektów i organizacji, które warto wspierać.

  Czy znasz organizację, której zdecydowanie powinniśmy się bliżej przyjrzeć? Napisz do nas e-mail ze swoją sugestią.

  Wegańskie produkty marki NORSAN

  Roślinne produkty omega-3 w 100% wegańskie