Olej z dorsza arktycznego - NORSAN
MenuMenu

Olej z dorsza arktycznego

Norweski tran bogaty w omega-3

z wybrzeża norwegii…

Olej z dorsza NORSAN pozyskiwany jest z dziko odławianych ryb z wybrzeża Norwegii na północ od koła podbiegunowego. Połowy dorsza mają w tym regionie długą tradycję, ponieważ dorsz z Oceanu Arktycznego ma tu swoje tarliska. Zasoby te podlegają szczególnie surowym i zrównoważonym zasadom i są regularnie sprawdzane. W ostatnich latach Norwegia była w stanie zawrzeć jasne i bardzo pozytywne porozumienie z Rosją, która wprowadziła instrumenty kontrolne, które praktycznie całkowicie zapobiegają dotychczasowym zwyczajowym nielegalnym połowom. Rezultatem są rekordowe ilości dorsza w Morzu Północnym. Od II wojny światowej Norweski Urząd ds. Rybołówstwa nie zmierzył większego wolumenu niż w ciągu ostatnich 2 lat.

“Białe złoto” z Norwegii

Dorsz, „białe złoto” z Norwegii, zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3, zwłaszcza omega-3 DHA. NORSAN Cod Oil to produkt końcowy po delikatnym procesie ekstrakcji, filtracji i oczyszczania. Z połowów, które odbywają się bezpośrednio przy wybrzeżu, przetworzenie ryb zajmuje tylko kilka godzin. Nowy sprzęt ze ścisłym środowiskiem beztlenowym daje olej wysokiej jakości. Wartość TOTOX – wartość utlenienia, która działa również jako wartość “świeżości” (ekstra niska – ekstra świeża) – mieści się w niskim zakresie 3-5, co zapewnia wysoką świeżość oleju.

Naturalny olej z dziko żyjącego drosza 

Naturalny olej rybi, taki jak olej z dorsza NORSAN, zawiera szeroką gamę do 50 różnych kwasów tłuszczowych. W skoncentrowanym produkcie z oleju rybiego ta naturalna kompozycja ulega zniszczeniu, a zamiast tego uzyskuje się skoncentrowane ilości wybranych kwasów tłuszczowych. Niewiele wiadomo o tym, jak (przetworzony) skoncentrowany olej zachowuje się w organizmie po spożyciu. Zalecane są naturalne, nieskoncentrowane produkty, aby osiągnąć podobne efekty jak przy spożywaniu tłustych ryb.

Motto prof. dr. med. Werner Kollath „Utrzymuj żywność tak naturalną, jak to tylko możliwe” to naczelna zasada, którą całkowicie się kierujemy. Organizm potrzebuje substancji naturalnych i niemodyfikowanych przez człowieka. Naszym zdaniem natura wymyśliła coś, jeśli chodzi o skład, co oznacza, że ​​może być lepiej przyswajalny przez organizm. Dlatego produkujemy olej z dorsza NORSAN w sposób naturalny i nie stosujemy żadnych chemicznych procesów do nienaturalnego zwiększenia stężenia kwasów omega-3. Olej z dorsza NORSAN zawiera około 25% kwasów tłuszczowych omega-3.

Zrównoważony rozwój

Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny i stanowi podstawę naszej filozofii. Zdajemy sobie z tego sprawę i bardzo doceniamy fakt, że z morza możemy pozyskiwać wysokiej jakości surowce. Dlaczego jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności wobec morza. Zrównoważony rozwój i utrzymanie zasobów rybnych jest dla nas najwyższym priorytetem przy wyborze naszej ropy naftowej. Nasza praca związana jest ze ścisłymi zasadami etycznymi i formalnymi.

Olej z dorsza NORSAN otrzymał certyfikat „Friend of the Sea”. Co oficjalnie potwierdza naszą świadomość i odpowiedzialność wobec mórz. Nasze oleje są pozyskiwane z ryb, z których wszystkie pochodzą z wód certyfikowanych jako zrównoważone przez FOS.

  • Nasze produkty pochodzą z nieprzeławianych stad ryb.
  • Unikamy praktyk połowowych polegających na łowieniu zagrożonych gatunków.
  • Ograniczenie praktyk połowowych, które mają negatywny wpływ na ekosystem.
  • Rybołówstwo i produkcja oleju są energooszczędne.
  • Praktyki wiążą się z wysokimi standardami odpowiedzialności społecznej.

Produkty marki norsan z olejem z dorsza

Norweski tran z Północnego Atlantyku