Johannes Thingnes Bø

Johannes Thingnes Bø jest obecnie prawdopodobnie najlepszym biathlonistą na świecie. W ciągu ostatanich dwóch lat, wygrywał w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W wieku 27 lat zdobył już 8 złotych medali na Mistrzostwach Świata i 1 złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich.
Jak sam przyznaje, sport i pieniądze na nim zarabiane to nie wszystko, a najbardziej w życiu liczy się rodzina: pod koniec 2019 roku Bø został po raz pierwszy ojcem.

Olej rybny zawsze był częścią jego codziennej rutyny żywieniowej. Obejrzyj wywiad z Johannesem i sprawdź, jaką rolę w jego życiu odgrywają kwasy omega-3, jak tradycja dotycząca omega-3 jest w Norwegii i który produkt marki NORSAN wybrał.
Jesteśmy dumni, że możemy towarzyszyć Johannesowi w jego sportowej i prywatnej drodze i wspierać go wysokiej jakości, wysokodawkowymi produktami omega-3 od NORSAN.

YouTube

By loading the video, you agree to YouTube's privacy policy.
Learn more

Load video

Johannes szczególnie poleca:

Omega-3 Arktis

Wspomaga pracę serca, mózgu i oczu

✓ 2.000 mg omega-3 w dawce dziennej (1 łyżka stołowa)
✓ 100% naturalny olej z dzikiego dorsza arktycznego pochodzącego ze zrównoważonego połowu
✓ Oczyszczone z zanieczyszczeń, PCB i metali ciężkich
✓ Przyjemny cytrynowy smak

47 zł

Omega-3 Arktis Kapsułki

Wspomaga pracę serca, mózgu i oczu

✓ 1,500 mg omega-3 w dawce dziennej (2 x 3 kapsułki)
✓ 100% naturalny olej z dzikiego dorsza arktycznego pochodzącego ze zrównoważonego połowu
✓ 100% naturalny produkt – nieskoncentrowany
✓ Oczyszczone z zanieczyszczeń, PCB i metali ciężkich

47 zł

Omega-3 w sporcie wyczynowym

Omega-3 dla mięśni

Kwasy tłuszczowe Omega-3 mogą zwiększyć tempo syntezy białek mięśniowych w organizmie.  Stwierdzono, że omega-3 minimalizuje lub nawet zapobiega bólom mięśni. Wykazano, że nie tylko nie występuje obrzęk mięśnia, ale także utrata siły typowo związana z bólem mięśni.

Omega-3 dla regeneracji

Dzięki dużemu wysiłkowi mięśni rozwijają się małe mikrouszkodzenia muskulatury. Przeciwzapalne właściwości kwasów tłuszczowych omega-3 mogą znacznie przyspieszyć regenerację tych ostrych stanów zapalnych.

Omega-3 dla stawów

Uważa się, że przeciwzapalne działanie EPA i DHA jest również odpowiedzialne za znaczne złagodzenie bólu i innych objawów u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, co może być udokumentowane w metaanalizach. Wysoki poziom EPA i DHA wydaje się również przyspieszać proces gojenia (np. po operacji kolana). Jednakże nie zostało to jeszcze systematycznie zbadane.

Omega-3 dla serca

W porównaniu do przeciętnej populacji, sportowcy wyczynowi mają zwiększone ryzyko nagłej śmierci sercowej. Niskie poziomy kwasów tłuszczowych omega-3 pochodzenia morskiego EPA i DHA są 10 razy bardziej prawdopodobne, że spowodują nagłą śmierć sercową niż wysokie poziomy omega-3.

Więcej na temat omega-3 dla sportowców przeczytasz w naszym Magazynie.

Pozytywne efekty działania kwasów omega-3

Omega-3 ist gut für die Gesundheit des Herzens

Wpływ omega-3 na pracę serca

Czynniki wpływające na zdrowie serca to właściwości przepływu krwi i procesów przemiany materii komórkowej. Wystarczająca podaż kwasów tłuszczowych omega-3 wskazuje, że czynniki te mogą pod ich wpływem ulec poprawie.

EPA i DHA przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania serca.

Omega-3 ist gut für die Augen und das Sehen

Wpływ omega-3 na wzrok

Komórki w oku ludzkim zawierają szczególnie wysoki udział kwasów tłuszczowych omega-3. Wiele badań wykazało, że suplementacja kwasami tłuszczowymi omega-3 ma pozytywny wpływ na wzrok.

DHA pomaga utrzymać naturalne zdolnoci widzenia.

Omega-3 ist gut für das Gehirn, Denkleistung und das Gedächtnis

Wpływ omega-3 na mózg

Mózg składa się z dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. Ostatnie badania wykazują wyraźną korelację pomiędzy spożyciem kwasów tłuszczowych omega-3 a poprawą funkcji mózgu.

DHA przyczynia się do utrzymania normalnej funkcji mózgu.

Omega-3 ist gut in der Schwangerschaft für die Entwicklung des Fötus

Efekt działania omega-3 w czasie ciąży

Spożycie DHA przez matkę przyczynia się do prawidłowego rozwoju oczu i mózgu u płodu oraz niemowlęcia karmionego piersią. Według EFSA pozytywny efekt występuje przy codziennym spożyciu co najmniej 200 mg DHA, oprócz zalecanego dziennego spożycia kwasów tłuszczowych omega-3 przez osoby dorosłe (tj. co najmniej 250 mg DHA i EPA).

Omega-3 ist gut für die Entwicklung von Babys

Wpływ omega-3 na niemowlęta po urodzeniu

Przyjmowanie DHA przez niemowlę (follow-on food) przyczynia się do prawidłowego rozwoju wzroku u niemowląt w wieku do 12 miesięcy. Według EFSA, pozytywny efekt występuje przy codziennym spożyciu co najmniej 100 mg DHA za pomocą formuły do dalszego żywienia niemowląt.

Omega-3 Total

99,00 zł

Omega-3 Kapsułki

109,00 zł

Omega-3 Arktis

47,00 zł

Omega-3 Arktis

47,00 zł

Omega-3 KIDS

79,00 zł

Omega-3 KIDS

65,00 zł

Kwasy omega-3: co warto wiedzieć?

Jak pomagają kwasy omega-3?

Kwasy tłuszczowe omega-3, zwłaszcza morskie EPA i DHA jak również zrównoważony stosunek omega-6/3 są bardzo ważne dla naszego zdrowia,  zwłaszcza dlatego, że regulują między innymi ciche stany zapalne w organizmie

Ile kwasów omega-3 potrzebuję dziennie?

2.000 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dziennie, reguluje niedobór omega-3 w Twoim organizmie. Zalecenie opiera się na wynikach analizy kwasów tłuszczowych i badaniach naukowych.

Dlaczego potrzebuję tak dużo kwasów omega-3?

Ze względu na obecną sytuację żywieniową wiemy, że u większości ludzi występuje deficyt kwasów omega-3. Rezultatem jest niezrównoważony stosunek omega-6/3.

Video Credits: Musik: © Artists: Sionya Composers: Myra Granberg

Menu