Pytania - NORSAN

pytania i odpowiedzi

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów NORSAN? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Produkty NORSAN

Masz pytania na temat oleju omega-3 lub kapsułek NORSAN? Tutaj dowiesz się wszystkiego o naszych produktach.

Zamówienia, dostawa, zwroty

Masz pytania na temat zamówienia, wysyłki lub zwrotów? W tym miejscu znajdują się odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Pytania i odpowiedzi dotyczące niezbędnych kwasów tłuszczowych, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć
o omega-3.  

Olej rybny NORSAN

Pytania i odpowiedzi dotyczące naturalnego oleju rybnego z dzikiego połowu. 

 

Olej z alg NORSAN

Pytania i odpowiedzi dotyczące w 100% roślinnego oleju z alg  

 

PRODUKTY NORSAN

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: info@norsan-omega.pl

Olej rybny NORSAN

Olej z alg morskich NORSAN

Oliwa z oliwek

Omega-3 Arktis

Omega-3 Kapsułki

Category: Omega-3 Kapsułki
Nasz organizm ma zdolność usuwania zanieczyszczeń. Może to mieć miejsce poprzez narządy, skórę, nerki, wątrobę, limfę i jelita. Ze względu na bardzo niskie zanieczyszczenie oleju rybnego NORSAN, jego spożywanie jest nieszkodliwe pod względem toksycznych składników. Niewielkie ilości szkodliwych substancji są rozpoznawane i naturalnie wydalane przez nasz organizm.
Category: Omega-3 Kapsułki

Ponieważ oceany stają się coraz bardziej zanieczyszczone, ma to również wpływ na ryby w oceanach świata. Im dalej w dół łańcucha pokarmowego znajdują się ryby, tym większe jest zanieczyszczenie PCB i metalami ciężkimi. Na przykład, sardynki mają niższy poziom zanieczyszczeń niż dorsz.

Olej rybny NORSAN, którego używamy do produkcji naszych kapsułek omega-3 jest starannie oczyszczany z PCB i metali ciężkich w Norwegii. Oznacza to, że również pod tym względem olej ma najlepsze wartości: Mniej niż jedna piąta maksymalnego limitu UE i stosunkowo tylko 2 % ilości zawartych w porcji (100 g) dorsza. Jeśli dziennie przyjmuje się 4 kapsułki omega-3, stanowi to jedynie około 10% średniego dziennego spożycia PCB z innych pokarmów.

Category: Omega-3 Kapsułki

Wysoka jakość surowców sprawia, że ​​po zażyciu kapsułek omega-3 nie ma nieprzyjemnego odbijania. Ważna jest „świeżość” oleju. Od złowienia do przetworzenia mijają tylko cztery godziny. Unikalny i delikatny proces przetwarzania i czyszczenia zapewnia wysoką jakość oleju rybnego NORSAN. Dzięki tym czynnikom nie ma nieprzyjemnego odbijania po spożyciu.

Category: Omega-3 Kapsułki
Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 są bardzo wrażliwe i łatwo je rozbić. Aby chronić delikatne kwasy tłuszczowe, kapsułki omega-3 zawierają ekstrakt z rozmarynu jako naturalny, silny przeciwutleniacz.
Category: Omega-3 Kapsułki

Jedna kapsułka zawiera 1 gram oleju rybnego. Odpowiada to 375 mg kwasów tłuszczowych omega-3 na kapsułkę.

Category: Omega-3 Kapsułki
Jedne opakowanie kapsułek Omega-3 zawiera 120 kapsułek. Przy zalecanej dawce 4 kapsułki dziennie jedne opakowanie wystarcza na ok. 30 dni. Nieotwarte opakowanie powinno być przechowywane w suchym miejscu i w temperaturze poniżej 25 ° C. Po otwarciu opakowania nadal można je bez problemu przechowywać w suchym miejscu – nie musi znajdować się w lodówce. Na opakowaniu oroduktu znajduje się data przydatności do spożycia.
Category: Omega-3 Kapsułki

Jedna kapsułka ma ok. 2,5 cm.

Category: Omega-3 Kapsułki

Firma NORSAN została wyróżniona jednym z najbardziej prestiżowych certyfikatów w branży “Friend of the Sea”. Gwarantuje on wkład w ochronę środowiska, a w szczególności światowych oceanów, przez obiektywny organ kontrolny. Ma to na celu między innymi zapewnienie ochrony światowych siedlisk morskich. Z tego powodu pozyskujemy nasze ryby wyłącznie z wód, które nie są przełowione i posiadają certyfikat zrównoważonego rybołówstwa FOS. Unikamy również praktyk połowowych, które zachęcają do przyłowu zagrożonych gatunków, a nasze procesy produkcyjne są tak energooszczędne, jak to tylko możliwe. Ponadto bardzo bliskie naszemu sercu jest wspieranie organizacji non-profit, które aktywnie działają na rzecz ochrony oceanów. Dlatego zawsze cieszymy się na nowe propozycje zrównoważonych projektów i organizacji, które możemy wesprzeć. Zachęcamy do przesyłania ich do nas pocztą elektroniczną.

Category: Omega-3 Kapsułki
Dawka terapeutyczna to ponad 2.000 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dziennie. Odpowiada to ok. 5 kapsułkom kapsułek omega-3. To zalecenie dotyczące dawkowania opiera się na wartościach z ponad 3000 analiz kwasów tłuszczowych i dlatego jest uważane za przetestowane empirycznie.
Category: Omega-3 Kapsułki

Już młodzież może z łatwością przyjmować Omega-3 Kapsułki. Należy przestrzegać następującej praktycznej zasady: 1.500 mg kwasów tłuszczowych omega-3 (4 kapsułki) jest odpowiednie dla osób dorosłych o masie ciała 70 kg lub więcej. Na przykład dla dziecka o wadze 35 kg daje to 2 kapsułki dziennie.

Dobrze wiedzieć, że stworzyliśmy specjalnie dla potrzeb dzieci stworzyliśmy olej Omega-3 Kids. Dwa morskie kwasy tłuszczowe omega-3 EPA i DHA są ważne dla dobrego rozwoju dziecka. Dlatego Omega-3 Kids zawiera połączenie oleju z dorsza (bogatego w DHA) i oleju rybnego (bogatego w EPA) w odpowiednich proporcjach.

Category: Omega-3 Kapsułki
Decydujące znaczenie dla jakości kapsułek omega-3 ma jakość oleju rybiego, a co za tym idzie właściwy dobór surowca – ryby. Omega-3 Kapsułki zawierają ten sam olej rybny, którego używamy w naszym produkcie Omega-3 Total. Ryby używane do produkcji oleju NORSAN to głównie dziko żyjące małe ryby głębinowe, takie jak sardynki, makrele i sardele. Są to to ryby dziko żyjące, natychmiast przetwarzane na pokładzie i schładzane. Ryby pochodzą wyłącznie z Atlantyku. Olej rybny NORSAN nie jest otrzymywany jako produkt uboczny z wątroby ryb, ale bezpośrednio z mięsa ryb. Często między złapaniem, a przekazaniem do produkcji są tylko 4 godziny.
Category: Omega-3 Kapsułki
Zalecana dzienna porcja to 4 kapsułki, które zawierają 1500 mg kwasów tłuszczowych omega-3. Nie należy przekraczać zalecanego dziennego spożycia, chyba że lekarz zaleci inaczej.
Category: Omega-3 Kapsułki
Skład sumy kwasów omega-3 z olejem rybim (wartości liczone w 4 kapsułkach czyli porcji dziennej: 1.500 mg omega-3):

EPA (kwas eikozapentaenowy) = 856 mg,
DHA (kwas dokozanowo-heksaenowy) = 368 mg,
Witamina E = 2,4 mg (mieszanka tokoferolu).

Category: Omega-3 Kapsułki
Kapsułki omega-3 możesz przyjmować o dowolnej porze dnia bez żadnych problemów. Aby organizm mógł optymalnie wchłonąć i przetworzyć kapsułki omega-3, zalecamy ich przyjmowanie najpóźniej do popołudnia, ponieważ biodostępność jest najlepsza w ciągu dnia. Kapsułki można przyjmować przed lub po posiłku – ale nie jest to konieczne. Proszę popić kapsułki wystarczającą ilością wody.
Category: Omega-3 Kapsułki
Żelatyna naszych kapsułek NORSAN Omega-3 składa się z żelatyny wołowej.

Omega-3 Kids

Omega-3 Total

Omega-3 Vegan

Pytania dotyczące kwasów tłuszczowych omega-3

Zamówienia, wysyłka, zwrot