Pytania - NORSAN

pytania i odpowiedzi

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów NORSAN? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Produkty NORSAN

Masz pytania na temat oleju omega-3 lub kapsułek NORSAN? Tutaj dowiesz się wszystkiego o naszych produktach.

Zamówienia, dostawa, zwroty

Masz pytania na temat zamówienia, wysyłki lub zwrotów? W tym miejscu znajdują się odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Pytania i odpowiedzi dotyczące niezbędnych kwasów tłuszczowych, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć
o omega-3.  

Olej rybny NORSAN

Pytania i odpowiedzi dotyczące naturalnego oleju rybnego z dzikiego połowu. 

 

Olej z alg NORSAN

Pytania i odpowiedzi dotyczące w 100% roślinnego oleju z alg  

 

PRODUKTY NORSAN

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: info@norsan-omega.pl

Olej rybny NORSAN

Olej z alg morskich NORSAN

Olej lniany to natywny olej roślinny o najwyższej zawartości kwasów omega-3 (ponad 50%), a jego zastosowanie przyczynia się do zdrowej i zbilansowanej diety. Jednak olej lniany nie zawiera ważnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych omega-3 EPA i DHA, które są zawarte w olejach z alg roślinnych. Nawet jeśli nasz organizm jest w stanie w pewnym stopniu przekształcić kwas alfa-linolenowy (ALA) obecny w oleju lnianym w EPA i DHA (współczynnik konwersji od 0,5% do 10%), to olej lniany nie wystarczy, aby zrekompensować niedobór EPA lub DHA.

Wegański olej z alg Omega-3 jest uprawiany przy niskim poziomie zanieczyszczeń. Dzięki zrównoważonej uprawie algi, algi, nie są narażone na naturalne zanieczyszczenia, metale ciężkie i PCB występujące w oceanach świata. Mimo to, olej z alg jest oczyszczany i kontrolowany podczas produkcji.

Należy sprawdzić następujące czynniki jakościowe:

  • Bogactwo w EPA i DHA (wiele olejów z alg zawiera tylko DHA lub tylko niewielką ilość omega-3 w porcji dziennej)
  • Wysokość zawartości omega-3
  • Uzyskanie oleju tak naturalnie, jak to tylko możliwe, bez późniejszego zwiększenia stężenia kwasów tłuszczowych omega-3 w oleju (jak w koncentratach)
  • Przede wszystkim korzystne wartości analityczne, takie jak wartość TOTOX, metale ciężkie i PCB
  • Zrównoważony rozwój
  • Czysto roślinne i w 100% wegańskie

Wegański olej z alg Omega-3 spełnia te kryteria i tym samym odzwierciedla wysoki standard jakości.

Algi w produkcie Omega-3 Vegan są uprawiane w sposób zrównoważony i przyjazny dla środowiska. Mikroalgi, których używamy do produkcji Omega-3 Vegan nie pochodzą z morza. Hodując je w sztucznej wodzie morskiej, oszczędzamy zasoby i zachowujemy bazę pokarmową dla ryb. Ryby wzbogacają swoją zawartość omega-3 również dzięki algom. Dzięki temu nie ingerujemy w naturalny ekosystem morski, a zasoby ryb i kryla są chronione. Jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności wobec morza i jego mieszkańców i dlatego chcemy dać coś w zamian. Wspieranie organizacji non-profit zajmujących się ochroną siedlisk morskich jest szczególnie bliskie naszemu sercu. Znasz ciekawy projekt lub organizację, którą warto wesprzeć? Wyślij nam swoją sugestię e-mailem.

Właściwy dobór surowca – alg – decyduje o jakości oleju. Mikroalgi, Schizochytrium sp., Stanowią podstawę naszego wegańskiego oleju z alg. Ten typ glonów to mikroalgi morskie, składające się z mikroskopijnych jednokomórkowych glonów. Ta forma glonów pochodzi z lasów namorzynowych na tropikalnych wybrzeżach. Żywi się substancjami organicznymi i roślinnymi, takimi jak martwe liście. Cechą szczególną tej algi jest to, że tworzy ona dwa ważne morskie kwasy tłuszczowe omega-3, DHA i EPA.

Oliwa z oliwek

Omega-3 Arktis

Omega-3 Kapsułki

Omega-3 Kids

Omega-3 Total

Omega-3 Vegan

Pytania dotyczące kwasów tłuszczowych omega-3

Zamówienia, wysyłka, zwrot