Pytania - NORSAN

pytania i odpowiedzi

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktów NORSAN? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Produkty NORSAN

Masz pytania na temat oleju omega-3 lub kapsułek NORSAN? Tutaj dowiesz się wszystkiego o naszych produktach.

Zamówienia, dostawa, zwroty

Masz pytania na temat zamówienia, wysyłki lub zwrotów? W tym miejscu znajdują się odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Kwasy tłuszczowe omega-3

Pytania i odpowiedzi dotyczące niezbędnych kwasów tłuszczowych, czyli wszystko co powinieneś wiedzieć
o omega-3.  

Olej rybny NORSAN

Pytania i odpowiedzi dotyczące naturalnego oleju rybnego z dzikiego połowu. 

 

Olej z alg NORSAN

Pytania i odpowiedzi dotyczące w 100% roślinnego oleju z alg  

 

PRODUKTY NORSAN

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu: info@norsan-omega.pl

Olej rybny NORSAN

Category: Olej rybny NORSAN

Olej lniany to natywny olej roślinny o najwyższej zawartości kwasów omega-3 (ponad 50%), a jego zastosowanie przyczynia się do zdrowej i zbilansowanej diety. Jednak olej lniany nie zawiera żadnego z ważnych kwasów tłuszczowych omega-3 EPA i DHA, które są szczególnie ważne dla zdrowia i są zawarte w olejach z ryb i alg. Nawet jeśli nasz organizm jest w stanie w pewnym stopniu przekształcić kwas alfa-linolenowy (ALA) obecny w oleju lnianym w EPA i DHA (współczynnik konwersji od 0,5% do 10%), to olej lniany nie jest wystarczający, aby zrekompensować niedobór EPA lub DHA.

Category: Olej rybny NORSAN

Ponieważ oceany stają się coraz bardziej zanieczyszczone, wpływa to również na ryby żyjące w nich ryby. Im dalej ryby znajdują się na końcu łańcucha pokarmowego, tym większe jest zanieczyszczenie PCB i metalami ciężkimi. Na przykład sardynki mają niższą wartość zanieczyszczeń niż dorsz.

Oleje NORSAN są w Norwegii delikatnie oczyszczane z PCB i metali ciężkich. Tym samym oleje wykazują również najlepsze wartości pod tym względem: mniej niż jedna piąta maksymalnego limitu UE i stosunkowo tylko 2% ilości, jakie zawiera porcja (100 g) dorsza.

Więcej informacji na temat produkcji można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce Certyfikaty.

Category: Olej rybny NORSAN

Wiele produktów omega-3 jest wytwarzanych z koncentratów oleju rybnego, które są ekstrahowane różnymi procesami chemicznymi, a następnie zagęszczane. W rezultacie te koncentraty często zawierają tylko 2-3 różne kwasy tłuszczowe. Dla porównania, w skład kompleksu naturalnego oleju rybnego wchodzi ponad 50 różnych kwasów tłuszczowych, które na wiele różnych sposobów wpływają pozytywnie na organizm i są równoważne z jedzeniem ryb. Ponadto ryzyko utleniania naturalnym olejem rybim jest mniejsze, ponieważ związki kwasów tłuszczowych są trwalsze.

Category: Olej rybny NORSAN

Należy sprawdzić następujące czynniki jakościowe:

  • Niskie zanieczyszczenie substancji środowiskowych i polichlorowanych bifenyli (PCB)
  • Zrównoważone i wysokiej jakości rybołówstwo
  • Przyjemny smak
  • Naturalny olej rybny z dzikich połowów
  • Prawidłowe dawkowanie

Oleje rybne i oleje z dorsza NORSAN spełniają te kryteria, a tym samym odzwierciedlają wysoki standard jakości.

Category: Olej rybny NORSAN

Właściwy dobór surowca – ryby – ma decydujące znaczenie dla jakości olejów rybnych. Olej rybny NORSAN pochodzi ze zrównoważonych połowów (połowów dziko żyjących ryb) i jest produkowany w Norwegii. Głównie w przypadku oleju rybnego małe, dziko żyjące ryby głębinowe, takie jak sardynki, makrele i sardele, są odławiane, przetwarzane i chłodzone natychmiast na pokładzie. Ryby pochodzą wyłącznie z Atlantyku. Dorsz, dziko żyjący, użyty w produkcie NORSAN Omega-3 Arktis pochodzi również z połowów z Oceanu Arktycznego u wybrzeży Norwegii. W przypadku obu olejów przywiązujemy dużą wagę do świeżości oleju, dlatego od złowienia do przetworzenia często zajmuje tylko 2 do 4 godzin.

Olej z alg morskich NORSAN

Oliwa z oliwek

Omega-3 Arktis

Omega-3 Kapsułki

Omega-3 Kids

Omega-3 Total

Omega-3 Vegan

Pytania dotyczące kwasów tłuszczowych omega-3

Zamówienia, wysyłka, zwrot