OMEGA-3 Z DORSZA ARKTYCZNEGO

Tran Norweski

Tran – olej z dorsza arktycznego

Omega-3 Arktis (200 ml)

47,00 zł

Omega-3 Arktis Kapsułki

47,00 zł

Naturalny olej z dziko żyjącego dorsza

NORSAN olej z dorsza – zwany zwyczajowo tranem – otrzymywany jest z dziko odławianych ryb z wybrzeża Norwegii na północ od koła podbiegunowego. Połowy dorsza mają w tym regionie długą tradycję. Stada dorsza z trła na Oceanie Arktycznym podlegają szczególnie surowym i zrównoważonym przepisom oraz są regularnie kontrolowane. W ostatnich latach Norwegia była w stanie zawrzeć jasne i bardzo pozytywne porozumienie z Rosją, które wprowadziłao instrumenty kontroli praktycznie eliminujące niedozwolone połowy. Wynikiem tego są rekordowe poziomy dorsza w Morzu Północnym. Od czasu drugiej wojny światowej norweska Agencja Rybołówstwa nie dokonała tak wysokich pomiarów jak w ciągu ostatnich dwóch lat.

Dorsz, „białe złoto” z Norwegii, zawiera dużą ilość kwasów tłuszczowych omega-3, zwłaszcza omega-3 DHA. Tran norweski czyli olej z dorsza NORSAN jest produktem końcowym po delikatnej ekstrakcji, filtracji i czyszczeniu. Od połowu, który odbywa się bezpośrednio u wybrzeży, do momentu przetworzenia ryb trwa tylko około 2 godzin. Nowe instalacje o ściśle beztlenowym środowisku dają w rezultacie wysokiej jakości olej całego dorsza, a nie tylko z wątroby. Wartość TOTOX – wartość utleniania, która działa również jako wartość „świeżości” (szczególnie niska – szczególnie świeża) – mieści się w zakresie 3-5, co gwarantuje wysoką świeżość oleju.

Nieskoncentrowany olej z dorsza

omega 3 z dorsza

Naturalny olej rybny, taki jak tran, czyli olej z dorsza NORSAN, zawiera szerokie spektrum do 50 różnych kwasów tłuszczowych. W skoncentrowanym produkcie z oleju rybiego ten naturalny skład ulega zniszczeniu i zamiast tego otrzymuje się skoncentrowane ilości wybranych kwasów tłuszczowych. Wciąż mało wiadomo, jak zachowuje się (przetworzony) skoncentrowany olej z dorsza po spożyciu go w organizmie. Aby osiągnąć podobne dobre efekty jak w przypadku spożywania ryb tłustych, zaleca się stosowanie naturalnych, niezagęszczonych produktów.

Dewiza prof. dr med. Wernera Kollatha: „Zostawcie swoje pożywienie jak najbardziej naturalne” jest wiodącą zasadą, którą kierujemy się w pełni. Ciało potrzebuje substancji naturalnych i nie zmienianych przez człowieka. Naszym zdaniem natura pomyślała o czymś w konkretnym składzie, co może prowadzić do lepszego wchłaniania przez organizm. Dlatego produkujemy  tran czyli olej z dorsza NORSAN w sposób naturalny i nie stosujemy procesów chemicznych do koncentracji kwasów tłuszczowych omega-3 nienaturalnie wyższych. Olej z dorsza NORSAN zawiera około 25% kwasów tłuszczowych omega-3 i produkowany jest z całych ryb, a nie tylko z wątroby.

Ekstrakcja i czyszczenie

Surowy olej norweski jest otrzymywany poprzez delikatne podgrzewanie i tłoczenie ryb. Na tym etapie wykorzystanie ciepła jest niestety nieuniknione. Jednak proces ten jest szczególnie delikatny dla kwasów tłuszczowych.

Ze względu na beztlenowe środowisko pracy olej jest szczególnie chroniony przed procesem utleniania. Utlenianie powoduje nieprzyjemny zapach ryb i upośledza ich smak.

Tran norweski – olej z dorsza NORSAN jest w oczyszczany z metali ciężkich, zanieczyszczeń oraz PCB w nowoczesnym i wysokiej jakości zakładzie w Norwegii.

Friend of the Sea Fischöl

Zrównoważony rozwój i ochrona naturalnych zasobów

Nasza podstawowa filozofia stanowi tutaj podstawę. Doceniamy to, że wolno nam zbierać te wysokiej jakości surowce z morza. W tej roli jesteśmy świadomi naszej odpowiedzialności wobec natury. Z tego powodu zrównoważony rozwój i ochrona zasobów rybnych stanowią dla nas najwyższy priorytet przy wyborze miejsc połowu. Pracujemy według ścisłych zasad etycznych i formalnych.

Olej z dorsza NORSAN posiada certyfikat Friend of the Sea i jest otrzymywany z ryb, które pochodzą z wód certyfikowanych jako zrównoważone. Więcej.

Produkty NORSAN z olejem z dorsza

Omega-3 Kids (150 ml)

79,00 zł

Omega-3 Arktis (200 ml)

47,00 zł

Menu