Analiza kwasów tłuszczowych - NORSAN Polska
MenuMenu

ZMIERZ SWÓJ INDEX OMEGA-3

Podejście zdrowotne firmy NORSAN opiera się na metodzie diagnostycznej, będącej jej istotnym elementem. Dzieli się to na pomiar, analizę i regulację kwasów tłuszczowych omega-3, co charakteryzuje naszą holistyczną koncepcję. Dzięki takiemu podejściu jesteśmy dumnymi pionierami, jeśli chodzi o skuteczne zwiększanie wskaźnika omega-3 w populacji.

Na czym polega analiza kwasów tłuszczowych?

Analiza kwasów tłuszczowych daje możliwość pomiaru indywidualnego stanu zaopatrzenia organizmu w kwasy tłuszczowe. Analizuje się wzór kwasów tłuszczowych w błonie erytrocytów, aby test dostarczył informacji o podaży w ciągu ostatnich 60-90 dni. Łącznie mierzy się 26 kwasów tłuszczowych, co odpowiada ponad 99% wszystkich kwasów tłuszczowych w organizmie. Spośród mierzonych wartości szczególnie duże znaczenie w profilaktyce i leczeniu chorób m.in. ma Indeks HS-Omega-3, między innymi z powodu chorób serca i przewlekłych chorób zapalnych. Analiza przeprowadzana jest przy użyciu ustandaryzowanego i gwarantującego jakość procesu laboratorium Omegametrix GmbH, które jest wiodącym i niezależnym specjalistycznym laboratorium analiz kwasów tłuszczowych w Europie.

Jak mogę przeprowadzić analizę?

Analiza kwasów tłuszczowych to normalna usługa laboratoryjna (GoĘ numer 3726), którą może wykonać lekarz lub terapeuta (często określana jako „profil kwasów tłuszczowych”). Po wysłaniu próbki krwi do laboratorium wyniki otrzymasz po około 10 dniach.

Alternatywnie: Analizę kwasów tłuszczowych można również przeprowadzić w ramach autotestu. Zestawy testowe są dostępne w aptekach lub w Internecie (analiza kwasów tłuszczowych NORSAN).

Co jest mierzone?
 • Indeks omega-3
 • Stosunek Omega 6/3
 • Poziomy kwasów tłuszczowych trans
 • Łącznie 26 kwasów tłuszczowych

Jak przeprowadzić analizę w domu?

1. Pobieranie krwi: Nakłuj palec za pomocą dołączonej małej igły
i umieść 2 krople krwi na papierze testowym.

2. Wyślij za pomocą kuriera UPS lub zanieś do jednego z punktów UPS:. Koperta opłacona z góry znajduje się w zestawie testowym.

3. Dostarczenie wyników: Po 10-14 dniach roboczych otrzymasz od swojego trenera zdrowia wyniki osobistej analizy, zawierające podsumowanie i zalecenia. Tutaj możesz zobaczyć przykłady ocen o stosunkowo dobrych wartościach i stosunkowo złych wartościach.

 • Próbkę krwi należy pobrać na czczo.
 • Nie należy przyjmować oleju rybnego/oleju z alg w ciągu 24 godzin przed pobraniem krwi.
 • Proszę umyć ręce ciepłą wodą.
 • Do pobrania krwi należy użyć sterylnej igły i nakłuć igłą czubek palca.
 • Proszę całkowicie wypełnić krwią dwa okrągłe pola aplikacyjne na papierze testowym. Ważne: Twój palec nie może dotykać papieru testowego!
 • Pozostawić krew na papierze testowym do wyschnięcia na 15 minut.
  Wypełnij formularz Identyfikator analizy (zachowaj sekcję z unikalnym identyfikatorem analizy).
 • Papier testowy (zabezpieczony w torebce foliowej) należy wysłać do laboratorium pocztą z opłaconą kopertą zwrotną.
 • Po 7 – 14 dniach roboczych otrzymasz osobisty wynik analizy.

Jak wysłać paczkę UPS?

1. Zamów analizę kwasów tłuszczowych od NORSAN

2. W paczce znajdziesz zestaw do samodzielnego przeprowadzenia analizy w domu, wraz z instrucją obsługi oraz specjalną, plastikową kopertą.

3. Przeprowadź analizę zgodnie z instrukcją, następnie umieść kartę testową w załączonym kartoniku i włóż do załączonej koperty zwrotnej.

4. Koperta posiada adres zwrotny, Państwo nie ponoszą kosztów wysyłki do Niemiec.

5. Paczkę można wysłać na dwa sposóby:

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z nami:

e-mail: info@norsan-omega.pl

telefon: +48 793 556 369