Piotr Woźniak: Wpływ kwasów Omega-3 na wzrok - NORSAN Polska
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piotr Woźniak: Wpływ kwasów Omega-3 na wzrok

9 maja, 2023 @ 6:00 pm - 7:30 pm

Serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie pt: Wpływ kwasów omega-3 na wzrok.

Seminarium online poprowadzi Specjalista w dziedzinie okulistyki Pan Dr Piotr Woźniak, który stopień naukowy Doktora nauk medycznych uzyskał na podstawie pracy doktorskiej dotyczącej zaburzeń powierzchni oka. Prowadził także badania kliniczne na Uniwersytecie Medycznym w Wiedniu. Zawodowo związany jest z Katedrą i Kliniką Okulistyki Wydziału Lekarskiego WUM. Nasz Prelegent ukończył I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Studia Podyplomowe z zakresu Medycyny Estetycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Dowody naukowe wskazują, że kwasy tłuszczowe pochodzące między innymi z ryb mogą chronić wzrok przed skutkami starzenia. Niestety w miarę upływu lat nasz wzrok pogarsza się. Jednym z czynników, który ma na to wpływ jest gromadzenie się toksyn (w tym przypadku barwnika, lipofuscyny) w nabłonku barwnikowym siatkówki. Okazuje się jednak, że DHA, czyli jeden z kwasów omega-3, może skutecznie zapobiegać gromadzeniu się tych toksyn.

Dodatkowo przeprowadzone przez naukowców w ostatnich latach badania dowiodły, że dieta bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 aż o 38 procent zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnienia plamki żółtej.

Zapraszamy do rejestracji!

Kiedy: Wtorek, 9.05.2023 godzina 18:00

Koszt: Darmowy

Temat:​ Wpływ kwasów Omega-3 na wzrok

Prelegent: Dr Piotr Woźniak

Czas trwania: ok. 60 min minut plus runda pytań

Szczegóły

Data:
9 maja, 2023
Godzina:
6:00 pm - 7:30 pm