Maciej Pokarowski: Rola kwasów omega 3 w dietoterapii zespołu jelita drażliwego - NORSAN Polska
MenuMenu
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Maciej Pokarowski: Rola kwasów omega 3 w dietoterapii zespołu jelita drażliwego

27 kwietnia, 2023 @ 6:00 pm - 7:30 pm

Serdecznie zapraszamy na szkolenie dotyczące roli kwasów omega-3 w dietoterapii zespołu jelita drażliwego.

Według danych, zespół jelita drażliwego (IBS, ang. irritable bowel syndrome) jest jednym z najczęstszych zaburzeń czynnościowych jelit. Według ostatnich danych (Oka P., Lancet Gastroenterol Hepatol 2020) ta choroba dotyka pomiędzy 1 na 11 a 1 na 26 osób, w zależności od kryteriów diagnostycznych (obecnie stosuje się Kryteria Rzymskie IV).

Na zespół jelita drażliwego choruje ok. 3,8 proc. ludzi na całym świecie biorąc pod uwagę obecnie stosowane kryteria diagnostyczne.

Większość przypadków rozpoznaje się u osób do 50. roku życia. Zespół jelita drażliwego ponad dwukrotnie częściej stwierdzany jest u kobiet, co jednak nie musi wynikać z ich większej zachorowalności, ale częstszego zgłaszania się po poradę lekarską.

Uważa się, że ogólnie – mimo dokuczliwych objawów – wiele przypadków pozostaje niezdiagnozowanych, gdyż chorzy często nie szukają pomocy medycznej.

Zapraszamy na Seminarium Online, na którym dowiecie się Państwo jakie postępowanie dietetyczne można zastosować przy wspomaganiu leczenia IBS i jaką rolę odgrywają w nim kwasy tłuszczowe omega-3.

Szkolenie przeprowadzi  wykładowca akademicki na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie (pracownik dydaktyczno-naukowy w Pracowni Dietetyki Klinicznej) oraz dietetyk w Centrum Medycznym Luxmed w Lublinie (ul. Orkana 7) Dieteyk Kliniczny Maciej Pokarowski.

Pan Maciej jest miłośnikiem treningu siłowego, aktywnie propaguje zdrowy styl życia w mediach (m.in. ekspert w Pytanie na Śniadanie, TVP3 Lublin, Radio Lublin, Radio Plus). Doświadczenie, które zdobył w poradniach dietetycznych oraz w SPSK 4 w Lublinie pozwala mu na indywidualne podejście do każdego pacjenta, zwracając uwagę nie tylko na żywienie ale również na odpowiednią aktywność fizyczną i sferę psychiczną.

Zapraszamy do rejestracji.

Kiedy: Czwartek, 27.04.2023 godzina 18:00

Koszt: Darmowy

Temat:​ Rola kwasów omega 3 w dietoterapii zespołu jelita drażliwego

Prelegent: Dietetyk Kliniczny Maciej Pokarowski

Czas trwania: ok. 60 min minut plus runda pytań

Szczegóły

Data:
27 kwietnia, 2023
Godzina:
6:00 pm - 7:30 pm