KAROLINA RYBARSKA: KWASY OMEGA-3 W ZABIEGACH STOMATOLOGICZNYCH I STANACH ZAPALNYCH JAMY USTNEJ – OKIEM DIETETYKA - NORSAN Polska
MenuMenu
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

KAROLINA RYBARSKA: KWASY OMEGA-3 W ZABIEGACH STOMATOLOGICZNYCH I STANACH ZAPALNYCH JAMY USTNEJ – OKIEM DIETETYKA

5 października, 2023 @ 6:00 pm - 7:30 pm

Zapraszamy na Seminarium Online, które poprowadzi dla nas dietetyk kliniczny Karolina Rybarska

Celem naszego Seminarium Online pt. Kwasy omega-3 w zabiegach stomatologicznych i stanach zapalnych jamy ustnej – okiem dietetyka, jest rozszerzenie Państwa wiedzy dotyczącej zastosowania morskich kwasów omega-3 w szeroko pojętej stomatologii, a przede wszsytkim stanach zapalnych występujących w jamie ustnej.

Oleje rybie zawierające wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 mogą mieć zastosowanie w leczeniu ciężkich postaci zapalenia przyzębia – wynika to z unikalnych badań przeprowadzonych przez naukowców z Zakładu Chorób Błony Śluzowej Jamy Ustnej i Przyzębia Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. 

Analizy prowadzone były w ramach pracy doktorskiej lek. dent. Mirelli Stańdo-Reteckiej, która jednocześnie była głównym badaczem. Promotorem pracy była dr hab. n. med. Natalia Lewkowicz, prof. UMŁ. 

Naukowczynie nie kryją satysfakcji. Jak przyznaje w rozmowie z podyplomie.pl prof. Natalia Lewkowicz, w światowym piśmiennictwie już wcześniej pojawiły się sygnały, że dieta może wpływać zarówno na powstawanie stanów zapalnych przyzębia jak i na wyniki leczenia. Niektóre z prac wskazywały, że znaczenie mogą mieć kwasy omega-3. Jednak badań było niewiele i prowadzone były na niewielkich grupach pacjentów, z zastosowanie niskich dawek EPA i DHA. – My zdecydowaliśmy się przeprowadzić własne randomizowane badania z użyciem wysokich dawek kwasów tłuszczowych omega-3 i okazało się, że była to dobra decyzja – mówi prof. Natalia Lewkowicz.  

Seminarium poprowadzi dla Państwa dietetyk kliniczny Karolina Rybarska.

Karolina Rybarska – absolwentka Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia na kierunku dietetyka oraz Akademii Górniczo-Hutniczej na kierunku inżynieria środowiska. Od 2017 roku prowadzi własną działalność gospodarczą pod nazwą Całkiem Zdrowo, autorka e-booków, ekspert programówtelewizyjnych i szkoleniowiec. Jest uznanym dietetykiem klinicznym specjalizującym się w pomaganiu kobietom z insulinoopornością, niedoczynnością tarczycy i chorobą Hashimoto odzyskać dobre samopoczucie i  zdrowie.

Twoja Akademia NORSAN

Kiedy: Czwartek, 5.10.2023 od 18:00-19:30

Gdzie: Online

Koszt: darmowe

Temat: Kwasy omega-3 w zabiegach stomatologicznych i stanach zapalnych jamy ustnej – okiem dietetyka

Prelegentka: Dietetyk Karolina Rybarska

Czas trwania: ok. 1,5 godziny

Do seminariów online wykorzystujemy platformę Zoom, która zapewnia bezpieczne i wygodne połączenie.

Szczegóły

Data:
5 października, 2023
Godzina:
6:00 pm - 7:30 pm