IZABELA CZĄSTKIEWICZ: OMEGA-3, A REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW - NORSAN Polska
MenuMenu
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

IZABELA CZĄSTKIEWICZ: OMEGA-3, A REUMATOIDALNE ZAPALENIE STAWÓW

9 listopada, 2023 @ 6:00 pm - 7:30 pm

Zapraszamy na Seminarium Online, które poprowadzi dla nas dietetyk Izabela Cząstkiewicz

Celem naszego Seminarium Online pt. Omega-3, a reumatoidalne zapalenie stawów, jest rozszerzenie Państwa wiedzy dotyczącej zastosowania morskich kwasów omega-3 w terapii chorób reumatycznych.

Wielonienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 regulują procesy zapalne w organizmie i dlatego są ważne w zapalnych chorobach reumatycznych.

Kwasy tłuszczowe omega-3 działają przeciwzapalnie, w przeciwieństwie do kwasów tłuszczowych omega-6. Opinie ekspertów na temat optymalnego stosunku omega-6 / omega-3 są bardzo zróżnicowane i wahają się od 2: 1 do 5: 1.

W przewlekłym zapaleniu wielostawowym, można złagodzić objawy, takie jak ból, obrzęk i sztywność stawów, przyjmując dwa kwasy tłuszczowe omega-3 DHA i EPA. Pożądany stosunek omega-6 / omega-3 wynosi poniżej 2,5: 1. Wiele badań potwierdziło skuteczne terapeutyczne zastosowanie kwasów tłuszczowych omega-3. Przykładowo w metaanalizie dawka NLPZ (leków przeciwbólowych w terapii reumatyzmu) zmniejszyła się o ponad 30% u 39% osób z grupy verum.

Seminarium poprowadzi dla Państwa Izabela Cząstkiewicz, która jako dietetyk kliniczny pracuje z pacjentami aktywnymi w wielu różnych dziedzinach życia, dla których utrzymanie prawidłowej masy ciała jest związane nie tylko z wyglądem, lecz przede wszystkim ze zdrowiem i jakością codziennego funkcjonowania. Jak mówi Pani Dietetyk, dieta nie służy wyłącznie do redukcji nadmiaru kilogramów. To również inwestycja w przyszłość, która zwraca się w postaci sprawnie działającego umysłu i ciała. To też skuteczne “narzędzie” wspierania procesów leczenia w licznych dolegliwościach..

Twoja Akademia NORSAN

Kiedy: Czwartek, 9.11.2023 od 18:00-19:30

Gdzie: Online

Koszt: darmowe

Temat: Omega-3, a reumatoidalne zapalenie stawów

Prelegentka: dietetyk Izabela Cząstkiewicz

Czas trwania: ok. 1,5 godziny

Do seminariów online wykorzystujemy platformę Zoom, która zapewnia bezpieczne i wygodne połączenie.

Szczegóły

Data:
9 listopada, 2023
Godzina:
6:00 pm - 7:30 pm