NORSAN Dawkowanie

Najważniejsza jest odpowiednia dawka

2000 mg omega dziennie – potwierdzone pozytywne działanie

Naturalnie, w dużych dawkach i bez koncentratów

Grünes Häckchen - Frei von Schadstoffen

Wszystko sprowadza się do odpowiedniej dawki

Kwasy tłuszczowe omega-3 należą do grupy wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i nazywane są również niezbędnymi kwasami tłuszczowymi. Te niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, a zwłaszcza stosunek kwasów tłuszczowych omega-3 do omega-6, odgrywają ważną rolę dla naszego zdrowia. Należy zwrócić uwagę na zrównoważony stosunek tych kwasów tłuszczowych. Aby uzyskać zrównoważone proporcje, zaleca się dzienne spożycie 2.000 mg kwasów omega-3. Można to zrobić poprzez pożywienie lub w postaci naturalnego suplementu diety. Problemem jest utrzymanie wysokiego dawkowania, np. aby otrzymać dzienną dawkę 2.000 mg omega-3, należałoby teoretycznie codziennie spożywać 100 g śledzia, 250 g łososia, a nawet 300 g dorsza. Te ilości są trudne do włączenia do normalnej diety. Powodem tych wymaganych ilości jest nasza obecna sytuacja żywieniowa i wynikający z niej niezrównoważony stosunek kwasów omega-6/3. Ten niezdrowy brak równowagi i deficyt omega-3 można regulować za pomocą 2.000 mg kwasów tłuszczowych omega-3 dziennie i  powrotem do zrównoważonej proporcji. Dowiedz się więcej o kwasach omega-3.

Omega-6/3 Vehältnis

2.000 mg omega-3 dziennie – udowodniony pozytywny wpływ na zdrowie

Aby uzyskać zrównoważony stosunek kwasów omega-6/3, zaleca się 2.000 mg omega-3 dziennie. Zalecenie to jest oparte na dobrze uzasadnionych badaniach naukowych, a także wynikach analizy kwasów tłuszczowych. Udowodniono, że co najmniej 2.000 mg kwasów tłuszczowych omega-3 musi być spożywane dziennie, aby uzyskać efekt terapeutyczny.

Grünes Häckchen - Frei von Schadstoffen

Omega-3 KIDS (150 ml) o smaku pomarańczowym

✓ 1120 mg kwasów tłuszczowych omega-3 w dziennej dawce (1 łyżeczka)
✓ Szczególnie nadaje się dla dzieci (od 0 do 12 lat)
✓ Owocowy i przyjemny pomarańczowy smak

Wykazano, że kwasy tłuszczowe omega-3 mają pozytywny wpływ przeciwko starzeniu się mózgu.

(W badaniu uczestnikom podawano 2.200 mg omega-3 dziennie)

Charité Berlin
Marzec 2016

Naturalnie duże dawki – żadnych koncentratów

Ważne jest, aby dostarczać do organizmu naturalne substancje, a nie substancje zmienione przez człowieka. W NORSAN Polska jesteśmy przekonani, że natura przemyślała skład lepiej niż człowiek i dlatego naturalne produkty są lepiej wykorzystane przez organizm. Nasze oleje omega-3 nie są już bardziej skoncentrowane pod względem kwasów omega-3 w wyniku procesów chemicznych. W stanie naturalnym olej z ryb i alg zawiera aż 35% cennych kwasów tłuszczowych omega-3.

Kwasy tłuszczowe omega-3 występują w postaci trójglicerydów (możliwe są wszystkie kombinacje kwasów tłuszczowych). Aby stworzyć koncentrat, kwasy tłuszczowe są usuwane z trójglicerydu. Pozwala to na ekstrakcję kwasów tłuszczowych omega-3. Następnie kwasy tłuszczowe omega-3 są rekombinowane w ester etylowy. Następnie ester etylowy zostaje wymieniony na glicerynę i powstaje zrekonstruowana struktura trójglicerydów. Takie koncentraty mogą zawierać ponad 90% omega-3. To wysokie stężenie powoduje większe ryzyko utleniania. Stosowanie estru etylowego jest w Niemczech zabronione, ponieważ mogą wystąpić niepożądane skutki zdrowotne. W przypadku koncentratów jest to jednak dozwolone, ponieważ mogą być oferowane jako zrekonstruowane trójglicerydy.

Nieskoncentrowany olej omega-3 zawiera szerokie spektrum aż 50 różnych kwasów tłuszczowych. W skoncentrowanym produkcie omega-3, ten naturalny skład ulega zniszczeniu, a zamiast tego otrzymuje się skoncentrowane ilości wybranych kwasów tłuszczowych. Nadal mało wiadomo, jak (nienaturalnie) skoncentrowany olej lub kapsułki zachowują się w organizmie po spożyciu. W celu uzyskania podobnych efektów jak przy spożywaniu tłustych ryb zalecane są naturalne, nieskoncentrowane produkty.

Oleje NORSAN: 2.000 mg dziennie

Omega 3 total

Omega-3 Total

  • 2.000 mg omega-3 dziennie (1 łyżka)
  • Zawiera naturalny olej rybny z dzikich połowów
  • Przyjemny smak
  • Bez koncentratu

Omega-3 Vegan

  • 2000 mg omega-3 dziennie (1 łyżeczka)
  • Zawiera olej roślinny z alg pochodzących ze zrównoważonych upraw
  • Przyjemny smak
  • Bez koncentratu
Menu