MenuMenu

Czy kwasy omega-3 naprawdę pomagają i jakie znaczenia ma ich dawkowanie i jakość surowców?

Dlaczego olej NORSAN różni się od innych produktów omega-3.

Wiele badań naukowych wskazuje na ważne pozytywne skutki zdrowotne kwasów tłuszczowych omega-3.

Krytyczne artykuły dotyczące spożycia kwasów omega-3 pojawiają się raz po raz. NORSAN z zadowoleniem przyjmuje takie wyrażenia opinii, ponieważ kwasy omega-3 mogą być tak właściwie jak i nieprawidłowo używane. Poniższe wyjaśnienia również pomogą ci zrozumieć, dlaczego opinie, a nawet badania naukowe mogą mieć różny przebieg. Upraszczając, w istocie chodzi o odpowiednią dawkę kwasów tłuszczowych omega-3 i jakość surowego oleju rybnego.

Prawidłowe dawkowanie omega-3

Zalecenia dotyczące prawidłowego dawkowania kwasów omega-3 są bardzo zróżnicowane: od 0,1 g do 4-5 g omega-3 dziennie.

Faktem jest, że prawidłowe dawkowanie zależy od indywidualnych czynników, w szczególności różnych diet. Dobra wiadomość jest taka: możliwy deficyt omega-3 można łatwo i niedrogo zmierzyć. Skutkuje to indywidualną dawką omega-3. Ponad 2000 badań nad kwasami tłuszczowymi wykazało, że średnio potrzebna jest dzienna dawka ponad 2 g kwasów omega-3, aby podnieść poziom omega-3 w organizmie. Ponieważ kapsułki z olejem rybim zwykle zawierają tylko 0,15 g kwasów omega-3, nikogo nie powinno dziwić, że spożywanie 2-3 kapsułek dziennie ma niewielki lub żaden wpływ na zdrowie.

Jakość surowców

Podstawowa wskazówka jest prosta: pamiętaj, że olej rybny jest pożywieniem, a więc należy wziąć pod uwagę podobne kwestie, jak na przykład kupowanie warzyw i ryb. Oznacza to, że dobry smak i przyjemny zapach są oznakami dobrej jakości. To, co dotyczy żywności, dotyczy również olejów rybnych: im bardziej naturalny, tym lepszy! Naturalny olej rybny zawiera kompleks ponad 50 kwasów tłuszczowych, który ma podobne pozytywne skutki jak spożywanie ryb. Z drugiej strony koncentraty omega-3 nie są zalecane: Koncentraty są wytwarzane w procesie chemicznym. To niszczy naturalną strukturę trójglicerydów i może prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych.