Olej czy kapsułki?

Jeżeli zdecydowałaś/eś się na suplementacje kwasami omega-3 to pozostaje Ci dokonać wyboru: olej czy kapsułki?

Nie jest to wybór ławty, kapsułki kojarzą się nam z wygodą i nowoczesnością, natomiast picie oleju może z początku wydawać się czymś dziwnym i na pewno niełatwym i nieoczywistym dla każdego. 

Olej czy kapsułki – oba są bogate w kwasy omega-3

Stworzyliśmy oleje NORSAN przede wszystkim dlatego, gdyż ufamy naturze. Wierzymy też, że nasze jedzenie powinno być jak najbardziej naturalne, i że nasze dobre zdrowie zależy od odpowiedniego spożycia kwasów tłuszczowych omega-3. Kwasy tłuszczowe omega-3 morskie, w ich najbardziej naturalnej postaci występują w rybach. Dlatego też najbardziej naturalnym sposobem spożywania omega-3 jest spożywanie ryb. Jednakże przy dzisiejszym stanie mórz i oceanów, a także nie ekologicznej hodowli ryb, ich jedzenie w większych ilościach, może wiązać z pewnymi niedogodnościami, a dosadniej  mówiąc może wcale nie być najzdrowszym rozwiązaniem. Dostarczanie  organizmowi omega-3 poprzez olej lub kapsułki sprawia, że unika się metali ciężkich (oleje rybne NORSAN są oczyszczane w unikalnym 3-stopniowym procesie, który usuwa metale ciężkie, zanieczyszczenia i PCB). Z drugiej strony, nawet spożywanie samych ryb z pewnych źródeł, nie dostarcza wystarczającej ilości kwasów tłuszczowych omega-3.

Olej czy kapsułki – co wybrać?

Oleje NORSAN Omega-3 Total, Arktis i Vegan zawierają w dziennej dawce 2.000 mg omega-3 (EPA i DHA). Należy pamiętać, zwłaszcza przy porównywaniu produktów różnych producentów, że aby uzyskać zrównoważony stosunek kwasów omega-6/3, zaleca się przyjmować 2.000 mg omega-3 dziennie. Zalecenie to jest oparte na dobrze uzasadnionych badaniach naukowych, a także wynikach analizy kwasów tłuszczowych. Udowodniono, że co najmniej 2.000 mg kwasów tłuszczowych omega-3 musi być spożywane dziennie, aby uzyskać efekt terapeutyczny.

PAMIĘTAJ:

2.000 mg omega-3 to jedna łyżka stołowa (8ml) oleju NORSAN Omega-3 Total i Arktis lub jedna łyżeczka (5ml) oleju NORSAN Omega-3 Vegan

Ponieważ nie każdy jest gotów pić łyżkę oleju dziennie (z naszej strony zachęcamy do dodawania oleju do sałatkowego sosu, zupy , smoothie czy porannej owsianki), a nasze szklane butelki nie są praktyczne w podróży, stworzyliśmy kapsułki NORSAN.

Kapsułki NORSAN zwierają ten sam olej co ich odpowiedniki w płynie. Różnica tkwi w dawkowaniu. Więcej na temat dozowania naszych produktów dowiesz się tutaj.

Kapusłki Omega-3 Total to 1.500 mg omega-3, czyli 4 kapsułki na dawkę dzienną

Kapusłki Omega-3 Arktis to 1.500 mg omega-3, czyli 2×3 kapsułki na dawkę dzienną

Kapusłki Omega-3 Vegan to 1.700 mg omega-3, czyli 4 kapsułki na dawkę dzienną

Ostateczny wybór należy oczywiście i w każdym wypadku do kupującego. Z naszej strony dokładamy wszelkich starań, aby wszystkie nasze produkty były najlepszej jakości!